Primul podium pentru Eduard Grosu în 2018

Autor: Daniel Samoilă

Rutierul român Eduard Grosu are un start foarte bun în sezonul 2018. Grosu, ciclist la echipa italiană Nippo-Vini Fantini, concurează în această săptămână în Turul Provence, competiție din circuitul Europe Tour.

Grosu a terminat pe locul secund prima etapă a turului din Franța. El a fost depășit la sprint doar de reprezentantul gazdelor, Christophe Laporte, rutierul de la Cofidis care primește în acest an mai multe șanse în cursele secundare.

Este primul podium la chiar prima competiție la care ia parte Eduard. Totodată, Grosu a terminat pe locul 29, joi, în prologul ce a deschis cursa din Franța.

Autor: Nicolae Comănescu / 21 Apr. 2024

Cum se văd Jocurile Olimpice de la Paris prin prisma dopajului din înotul chinez

În sport, toată lumea trebuie să fie supusă acelorași reguli pentru ca sistemul să funcționeze corect.

Autor: Nicolae Comănescu / 20 Apr. 2024

Scrima masculină românească are viitor. Echipa de sabie juniori este vicecampioană mondială

România este campioana europeană en-titre la sabie masculin juniori.