Liga Florilor: CSM București câștigă greu meciul cu HC Zalău. Rezultatele zilei

Autor: Daniel Samoilă

Etapa a 11-a din Liga Florilor, prima din 2018, a programat cel mai interesant duel la Zalău, acolo unde echipa gazdă a primit vizita campioanei CSM București.

A fost un meci disputat, mai ales în prima repriză, una care l-a avut în prim-plan și pe Gheorghe Tadici, antrenorul gazdelor. Tadici a țipat la jucătoare, s-a bucurat la golurile marcate, s-a enervat la cele primite, dar mai ales a contestat deciziile arbitrilor. El chiar a cerut un time-out în care să critice maniera de arbitraj.

În schimb, pe teren CSM și-a arătat valoara, dar la pauză a condus la doar două goluri, 16-14. În partea secundă însă bucureștencele s-au distanțat și au câștigat la final cu 30-24. Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Cristina Neagu, cu 9 goluri.

Cu această victorie, CSM București ajunge la 33 de puncte, în timp ce Zalăul rămâne cu 16 puncte.

Cristina Neagu și-a asumat rolul de ambasador anti-bullying

Cea mai bună handbalistă a României se alătură unei campanii destinată copiilor și tinerilor.

Autor: Vasile Cenuşă / 24 Apr. 2018

Martin Ambros a semnat cu Rostov Don. Antrenorul a fost prezentat oficial

Martin Ambros s-a înţeles cu formaţia  Rostov-Don şi va antrena din sezonul viitor în Rusia.

Autor: Ilie Flaviu / 22 Apr. 2018

Spectacol în Velux Champions League. Vardar și Nantes, aproape de Final 4

Kiel-Vardar și Nantes-Skjern au fost duelurile zilei în Velux Champions League.

Autor: Maria Sorescu / 25 Apr. 2018

Sarabanda breakurilor. Irina Begu, calificată în sferturi la Istanbul

Orașul Istanbul este gazda turneului WTA de 280 de puncte TEB BNP Paribas Cup, unde Irina-Camelia Begu a obținut o victorie importantă.

Autor: Andrei Szabo / 25 Apr. 2018

FRF vrea să reformeze Liga 2 și Liga 3 pentru a evita retragerile în plin campionat

Fotbalul românesc a fost marcat în ultimele sezoane de numeroase retrageri din motive financiare.