Inedit. Ronnie O’Sullivan a dormit în timpul unui meci din Openul Scoției, dar la final a câștigat

Autor: Daniel Samoilă

Moment inedit petrecut la Openul Scoției la snooker. Una dintre legendele acestui sport, englezul Ronnie O’Sullivan a dormit în timpul duelului cu Li Hang, din 16-imile competiției.

Supranumit „Racheta”, Ronnie a fost surprins de mai multe ori în timp ce dormea atunci când adversarul său se afla la masă. Fanii care au urmărit partida pe Eurosport 1 s-au amuzat copios, dar totul a fost de bun augur pentru englez.

O’Sullivan era condus cu 3-2 la frame-uri, dar a întors scorul și s-a impus la final cu 4-3. El a precizat că a apelat la această metodă după ce a acumulat oboseală la Campionatul Regatului Unit, turneu pe care a reușit să îl câștige săptămâna trecută, după o finală cu Shaun Murphy, câștigată cu scorul de 10-5.

"Dacă simt că am nevoie de somn, trebuie să dorm. Doar aşa mă pot menţine în formă! Am reuşit să dorm în total 12 minute, în mai multe reprize. Pot să spun că şi fotoliul era destul de confortabil, m-a ajutat acest lucru. Doctorul meu mi-a zis să mă odihnesc cât mai mult. Îmi voi face un obicei din asta", a explicat Ronnie după meci.

sursă foto:eurosport.com

Autor: Maria Sorescu / 25 Apr. 2018

Trei candidați se luptă pentru președinția Federaţiei Române de Scrimă

Federația Română de Scrimă este fără președinte de trei luni, după ce Laura Badea a demisionat la finalul lui ianuarie din motive de sănătate.

Autor: Andrei Szabo / 24 Apr. 2018

Tricolorul Ploiești, campioana României la volei masculin

Voleiul românesc cunoaște o premieră prin faptul că Tricolorul Ploieşti a câştigat titlul de campioană naţională.

VIDEO / Naționala de hochei pe gheață a României a pierdut și al doilea meci de la Mondial

După ce a fost învinsă cu 3-0 de Ucraina, naţionala României de hochei pe gheață a fost învinsă și de țara gazdă Lituania.

Sarabanda breakurilor. Irina Begu, calificată în sferturi la Istanbul

Orașul Istanbul este gazda turneului WTA de 280 de puncte TEB BNP Paribas Cup, unde Irina-Camelia Begu a obținut o victorie importantă.

Autor: Andrei Szabo / 25 Apr. 2018

FRF vrea să reformeze Liga 2 și Liga 3 pentru a evita retragerile în plin campionat

Fotbalul românesc a fost marcat în ultimele sezoane de numeroase retrageri din motive financiare.