Robert Glință, bronz european și record național la campionatele în bazin scurt din Danemarca

România a obținut prima medalie la Campionatele Europene de nataţie în bazin scurt din Danemarca.

Înotătorul Robert Glinţă a s-a clasat pe locul al treilea în proba de 100 m spate la competiţia care se desfăşoară la Copenhaga.

Piteșteanul de 20 de ani a încheiat proba cu timpul 49.99, record naţional.

Medalia de aur a fost câştigată de rusul Kliment Koleşnikov, cu timpul 48.99, iar pe poziţia a doua s-a clasat italianul Simone Sabbioni (49.68).

Pentru Robert Glință, media de bronz de la Campionatele Europene este cea mai bună performanță la seniori. Românul a revenit în această toamnă în competiții, după mai multe luni de pauză.

Autor: Maria Sorescu / 27 Dec. 2017

Util / Sporturile de echipă care te ajută să arzi cele mai multe calorii

Pentru că de sărbători, românii sunt obișnuiți să mănânce mult și implicit apare problema kilogramelor în plus, ne-am propus să venim în ajutorul vostru.

Autor: Maria Sorescu / 11 Dec. 2017

Robert Glință revine în competiții odată cu Europenele în bazin scurt

Unul dintre cei mai promițători înotători români, Robert Glință, care a făcut o pauză forțată din cauza unor probleme medicale, va reveni în competițiile majore internaționale.

Autor: Daniel Samoilă / 08 Dec. 2017

Polo: Steaua a pierdut duelul cu Jadran Carine din Liga Campionilor

Campioana României la polo masculin, Steaua București a jucat în a patra etapă din Liga Campionilor cu muntenegrenii de la Jadran Carine.

Autor: Vasile Cenușă / 20 Ian. 2018

To be continued! Ana Bogdan nu poate trece și de Madison Keys

Surpriza României de la Australian Open, Ana Bogdan a fost învinsă în turul al treilea de finalista de la US Open, americanca Madison Keys.

Autor: Daniel Samoilă / 19 Ian. 2018

Alexis Sanchez, criticat de un fost internațional englez după decizia de a pleca de la Arsenal

Chilianul Alexis Sanchez are șanse foarte mari să se transfere de la Arsenal la Manchester United, iar această decizie l-a nemulțumit pe Martin Keown, fost internațional englez.

O nouă victorie fără emoții. CSM București câștigă cu Danubius Galați în etapa a 13-a din Liga Florilor

Etapa a 13-a din Liga Florilor a debutat în Sala Polivalentă din București, acolo unde campioana CSM a jucat contra lui Danubius Galați.