Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut și al doilea meci de la Turneul Campionilor

Autor: Daniel Samoilă

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer a pierdut și al doilea meci din grupa B de la Turneul Campionilor, competiție ce are loc în această săptămână la Londra.

Tecău și Rojer au jucat a doua partida contra cuplului Henri Kontinen/John Peers. La capătul unui meci ce a durat o oră și 47 de minute, Kontinen/Peers s-au impus în două seturi, scor 7-6 (3), 7-6 (6).

În urma înfrângerii, perechea româno-olandeză are șanse minime să meargă în semifinale Cei doi au nevoie ca Herbert/Mahut să treacă în două seturi de Harrison/Venus, pereche pe care Tecău și Rojer o va întâlni în ultima partidă din grupe.

sursa foto: tenisiste.info

Autor: Daniel Samoilă / 19 Noi. 2017

Grigor Dimitrov a câștigat Turneul Campionilor pentru prima dată în carieră

Bulgarul Grigor Dimitrov a reușit să câștige Turneul Campionilor, competiție ce se desfășoară în capitala Angliei, Londra.

Un nou partener pentru Florin Mergea din 2018. Va juca alături de sârbul Nenad Zimonjići

Florin Mergea va face parte în 2018 cu sârbul Nenad Zimonjic, asta după ce fostul său partener, Florin Barbu, a fost suspendat pentru dopaj.

Mihaela Buzărnescu a câștigat turneul ITF de la Toyota și a acces în top 60 WTA

Buzărnescu a câștigat finala turneului ITF de la Toyota (Japonia) în fața slovenei Tamara Zidansek în două seturi, scor 6-0, 6-1, după doar 54 de minute.

Autor: Daniel Samoilă / 20 Noi. 2017

Șumudică, spaima antrenorilor în Turcia! Trei tehnicieni demiși după un meci cu Kayserispor

Marius Șumudică traversează o perioadă fastă a carierei sale de antrenor. După ce a luat titlul în România cu Astra Giurgiu, tehnicianul român a reușit să o transforme pe Kayserispor într-o echipă cu pretenții la Cupele Europene.

Marcel Pușcaș va candida la șefia Federației Române de Fotbal

În vârstă de 57 de ani, Marcel Pușcaș, fost mare jucător la Steaua București și Rapid București, a declarat că va candida pentru șefia Federației Române de Fotbal.  Alegerile vor avea loc pe 4 martie, în 2018.

Liga 2: AFC Hermannstadt, doar remiză pe terenul lui CS Mioveni. Clasamentul după 18 etape

CS Mioveni și AFC Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a 18-a din Liga 1. Echipa sibiană rămâne pe primul loc în clasament.