Timișoara Open la biliard a fost câștigat de sârbul Zoran Svilar

Timișoara Open la biliard s-a desfășurat pentru prima dată în complexul comercial Iulius Mall pentru a populariza acest sport.

Cu o majoritate de participanți din România, turneul desfășurat după reguli 9 ball a fost adjudecat de un sârb, Zoran Svilar.

Acesta, fost participant și la Cupa Mondială cu echipa Serbiei, l-a învins clar pe bosniacul Sanjin Pehlivanovic, cu 9-2. Doar doi români au pătruns în sferturile competiției.

Svilar a fost răsplătit și cu un premiu de 2.000 de euro. Al doilea clasat a încasat 1.000 de euro. Primii 16 clasați au fost premiați la concursul din Banat.

Autor: Nicolae Comănescu / 12 Dec. 2022

Scandal în snooker. Campionul de Masters, Yan Bingtao, suspendat pentru suspiciunea de a fi trucat meciuri

Yan Bingtao este fost campion de Masters în snooker, al cărui nume a apărut în cel mai recent scandal.

Autor: Mihai Constantin / 24 Noi. 2022

Câte medalii poate câștiga România la Jocurile Olimpice? Obiectivele federațiilor

Ministrul Sportului Eduard Novak a lansat noua strategie națională pentru sport, iar federațiile sportive vin să-i susțină ideile cu optimism.

Autor: Constantin Nicolae / 03 Aug. 2020

Ronnie O Sullivan a bătut recordul pentru cea mai rapidă victorie la Campionatul Mondial de snooker

Cvintuplul campion mondial Ronnie O'Sullivan continuă să impresioneze.