Academia Rapid și Carmen au câștigat cu greu în etapa intermediară. Daniel Niculae, eroul giuleștenilor

Autor: Nicolas Grama

Academia Rapid a câștigat cu emoții meciul cu Progresul Spartac II, din etapa a noua a Ligii 4.

Giuleștenii s-au impus pe final cu 3-1, cu două goluri reușite de Daniel Niculae. La pauză, scorul a fost 1-1, iar Academia Rapid a câștigat prin goluri izbutite în minutele 86 și 90+1.

Giuleştenii se află pe prima poziţie în clasamentul Ligii a 4-a, zona Bucureşti, cu 23 de puncte, cu patru mai multe decât CSA Steaua, care are însă şi două partide în minus.

O altă contracandidată a celor de la Academia Rapid, Carmen București s-a impus în confruntarea cu CS Victoria 2-1. Alexandru Maxim și Cristi Flisc au înscris pentru echipa lui Adrian Matei. La pauză a fost 1-1. După acest succes, Carmen a acumulat 18 puncte.