Bună și la dublu! Mihaela Buzărnescu e în semifinale la Linz, alături de Oksana Kalașnikova

Mihaela Buzărnescu își continuă șirul impresionant de victorii din acest an și la dublu.

Alături de georgianca Oksana Kalașnikova, Mihaela a acces în semifinale la Linz.

În urma unui meci care a durat o oră și 20 de minute, Buzărnescu și Kalașnikova au trecut de perechea germană formată din Nicola Geuer și Anna Zaja, scor 7-5, 6-3.

Pentru un loc în finala turneului din Austria, cele două vor trebui să treacă de învingătoarele din disputa Dzalamidze / Knoll – Kichenok / Rodionova.

Autor: Maria Sorescu / 16 Dec. 2017

Mihaela Buzărnescu a câștigat turneul de la Dubai, la dublu. Urcă din nou în clasament

Mihaela Buzărnescu a reușit să-și mai adauge un trofeu în palmares în acest an.

Autor: Nicolas Grama / 15 Dec. 2017

Roger Federer, desemnat personalitatea anului în ancheta BBC

Tenismenul elveţian Roger Federer a impresionat prin revenirea din 2017, care l-a condus spre câștigarea a șapte trofee.

Autor: Daniel Samoilă / 14 Dec. 2017

Mihaela Buzărnescu, învinsă în sferturi la Dubai, dar va urca în clasamentul WTA

Revelația tenisului românesc în 2017, Mihaela Buzărnescu, locul 59 WTA, a pierdut, joi, în faza sferturilor de finală din cadrul turneului ITF de la Dubai.

Autor: Nicolas Grama / 16 Dec. 2017

Moment istoric pentru Napoli: Hamsik l-a egalat pe Maradona. Comparație statistică între cei doi

Marek Hamsik a intrat în cărțile de istorie ale lui Napoli, după ce a egalat un record deținut de Diego Maradona.

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu arată bine: 4 victorii consecutive, fără gol primit

Răzvan Lucescu pare să fi găsit strategia câștigătoare pentru PAOK Salonic, echipă care a câștigat ultimele patru meciuri.

Autor: Daniel Samoilă / 16 Dec. 2017

Premier League: Manchester City, en fanfare spre titlu. Victorie clară cu Tottenham în derby-ul etapei

Runda a 18-a din Premier League a programat derby-ul zilei de sâmbătă pe Etihad Stadium, acolo unde liderul Manchester City primea vizita lui Tottenham.