Bună și la dublu! Mihaela Buzărnescu e în semifinale la Linz, alături de Oksana Kalașnikova

Mihaela Buzărnescu își continuă șirul impresionant de victorii din acest an și la dublu.

Alături de georgianca Oksana Kalașnikova, Mihaela a acces în semifinale la Linz.

În urma unui meci care a durat o oră și 20 de minute, Buzărnescu și Kalașnikova au trecut de perechea germană formată din Nicola Geuer și Anna Zaja, scor 7-5, 6-3.

Pentru un loc în finala turneului din Austria, cele două vor trebui să treacă de învingătoarele din disputa Dzalamidze / Knoll – Kichenok / Rodionova.

Autor: Maria Sorescu / 18 Oct. 2017

Britanica Johanna Konta s-a despărțit de antrenorul Wim Fissette

A zecea jucătoare de tenis a lumii, Johanna Konta, a pus capăt colaborării cu belgianul Wim Fissette.

Autor: Daniel Samoilă / 18 Oct. 2017

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturile probei de dublu la Luxemburg

Cuplul Buzărnescu/Kalașnikova a reușit să ajungă în sferturile probei de dublu de la Luxemburg.

Marius Copil, eliminat în primul tur la Stockholm

Marius Copil a avut parte de un meci greu în primul tur al turneului de la Stockholm.

Autor: Andrei-Ionuț Bocancea / 18 Oct. 2017

Bayern, Barcelona și PSG câștigă fără probleme. Qarabag obține primul punct din istoria sa. Meci spectaculos pe Stamford Bridge

Ultimele meciuri din etapa a treia din faza grupelor Champions League ne-au adus niște dueluri interesante și foarte multe goluri marcate.

Autor: Nicolas Grama / 18 Oct. 2017

Legendarul Madjer este noul selecționer al Algeriei

Rahab Madjer este unul dintre cei mai mari fotbaliști africani, iar vestea numirii lui pe banca Algeriei s-a răspândit imediat.

SC Miercurea Ciuc s-a impus categoric împotriva lui CSA Steaua în campionatul de hochei pe gheață

Sport Club Miercurea Ciuc a învins pentru a treia oară în campionat CSA Steaua București în acest sezon.