Irina Begu, eliminată de Maria Șarapova la Tianjin

Irina Begu a avut parte de un debut nedorit la turneul de la Tianjin.

După ce inițial Begu trebuia să o întâlnească în primul tur pe belarusa Arina Sabalenka, retragerea lui Caroline Garcia a modificat tabloul și i-a adus-o ca adversară pe Șarapova.

Jucătoarea noastră a fost învinsă de rusoaică în două seturi, scor 6-4, 6-2 pentru Șarapova, în primul tur la evenimentul din China.

Beneficiara unui wildcard, Șarapova a câștigat într-o oră și 22 de minute în fața Irinei Begu.

Românca începuse bine meciul și grație unui break a condus cu 4-3, dar apoi a pierdut următoarele trei game-uri și Șarapova a luat primul set cu 6-4.

Rusoaica s-a desprins repede în setul al doilea la 3-0, după care și-a conservat avantajul și a închis meciul cu 6-2 în actul secund.

Begu va primi pentru participare un cec de 3.026 dolari și un punct WTA.

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne dați un LIKE pe facebook sau să ne urmăriți și pe twitter. Vă mulțumim !

Autor: Maria Sorescu / 16 Dec. 2017

Mihaela Buzărnescu a câștigat turneul de la Dubai, la dublu. Urcă din nou în clasament

Mihaela Buzărnescu a reușit să-și mai adauge un trofeu în palmares în acest an.

Autor: Nicolas Grama / 15 Dec. 2017

Roger Federer, desemnat personalitatea anului în ancheta BBC

Tenismenul elveţian Roger Federer a impresionat prin revenirea din 2017, care l-a condus spre câștigarea a șapte trofee.

Autor: Daniel Samoilă / 14 Dec. 2017

Mihaela Buzărnescu, învinsă în sferturi la Dubai, dar va urca în clasamentul WTA

Revelația tenisului românesc în 2017, Mihaela Buzărnescu, locul 59 WTA, a pierdut, joi, în faza sferturilor de finală din cadrul turneului ITF de la Dubai.

Autor: Nicolas Grama / 16 Dec. 2017

Moment istoric pentru Napoli: Hamsik l-a egalat pe Maradona. Comparație statistică între cei doi

Marek Hamsik a intrat în cărțile de istorie ale lui Napoli, după ce a egalat un record deținut de Diego Maradona.

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu arată bine: 4 victorii consecutive, fără gol primit

Răzvan Lucescu pare să fi găsit strategia câștigătoare pentru PAOK Salonic, echipă care a câștigat ultimele patru meciuri.

Autor: Daniel Samoilă / 16 Dec. 2017

Premier League: Manchester City, en fanfare spre titlu. Victorie clară cu Tottenham în derby-ul etapei

Runda a 18-a din Premier League a programat derby-ul zilei de sâmbătă pe Etihad Stadium, acolo unde liderul Manchester City primea vizita lui Tottenham.