VIDEO / Ratarea săptămânii vine din liga a treia olandeză

Autor: Nicolas Grama

Dennis van Duinen va avea coșmaruri multă vreme cu ratarea a cărui protagonist a fost în week-endul trecut.

Atacantul lui Harkemase Boys (din liga a treia olandeză) a ratat incredibil cu poarta goală.

Dennis van Duinen are 20 de ani și a izbutit o fază memorabilă în meciul cu SV Capelle.

Și-a driblat adversarii, a trecut și de portar, dar nu a înscris.

Echipa sa conducea cu 2-0 și putea face 3-0. În cele din urmă, formația lui Dennis van Duinen a pierdut cu 3-2 cu un gol încasat în minutul 95.

Iată mai jos ratarea săptămânii:

Autor: Daniel Samoilă / 15 Dec. 2017

Cătălin Golofca va pleca de la FCSB în iarnă

Adus în vară de la FC Botoșani după un start bun de sezon, Cătălin Golofca nu a confirmat în tricoul lui FCSB, iar mijlocașul va reveni la Botoșani în ianuarie.

Autor: Nicolas Grama / 15 Dec. 2017

Retrageri fotbalistice: Dan Roman și Kim Kallstrom vor pune ghetele în cui

Doi fotbaliști cunoscuți publicului românesc și-au anunțat retragerea din activitatea sportivă.

Cristi Chivu a obținut licența de antrenor în Italia

Fostul căpitan al naționalei noastre, Cristian Chivu, a trecut cu bine examenul pentru licenţa UEFA A, a doua categorie de antrenor, pe care l-au susţinut la Coverciano, a anunţat Federaţia Italiană de Fotbal.

Inedit. Ronnie O’Sullivan a dormit în timpul unui meci din Openul Scoției, dar la final a câștigat

Moment inedit petrecut la Openul Scoției la snooker. Una dintre legendele acestui sport, englezul Ronnie O’Sullivan a dortmit în timpul duelului cu Li Hand, din 16-imile competiției.

Autor: Maria Sorescu / 15 Dec. 2017

Robert Glință, bronz european și record național la campionatele în bazin scurt din Danemarca

România a obținut prima medalie la Campionatele Europene de nataţie în bazin scurt din Danemarca.

Norvegia, calificare en-fanfare în finala Campionatului Mondial de handbal feminin

Norvegia, campioana mondială en-titre, a reușit o calificare spectaculoasă în finala Campionatului Mondial de handbal feminin, ce are loc în Germania. a