Monica Niculescu părăsește și ea turneul de la Cincinnati

ziaruldesport.ro - Tenis / Autor: Daian Cutu / Data: 12 Aug. 2017

Monica Niculescu a fost eliminată în primul tur al calificărilor turneului WTA de la Cincinnati (SUA), care pune la bătaie premii de 2.536.154 $.

Sportiva noastră a cedat în set decisiv în fața jucătoarei din Columbia, Mariana Duque-Marino (107 WTA), cu scorul de 6-4, 2-6, 1-6. Partida a durat o oră și 49 de minute.

Cele două jucătoare s-au mai întâlnit până azi de 5 ori, Duque-Marino adjudecându-și trei victorii, iar Monica două.

România mai este reprezentată în calificările de la Cincinnati de către Sorana Cîrstea, care o va întâlni pe sârboaica Aleksandra Krunic.

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne dați un LIKE pe facebook sau să ne urmăriți și pe twitter. Vă mulțumim !