Monica Niculescu părăsește și ea turneul de la Cincinnati

Autor: Daian Cutu

Monica Niculescu a fost eliminată în primul tur al calificărilor turneului WTA de la Cincinnati (SUA), care pune la bătaie premii de 2.536.154 $.

Sportiva noastră a cedat în set decisiv în fața jucătoarei din Columbia, Mariana Duque-Marino (107 WTA), cu scorul de 6-4, 2-6, 1-6. Partida a durat o oră și 49 de minute.

Cele două jucătoare s-au mai întâlnit până azi de 5 ori, Duque-Marino adjudecându-și trei victorii, iar Monica două.

România mai este reprezentată în calificările de la Cincinnati de către Sorana Cîrstea, care o va întâlni pe sârboaica Aleksandra Krunic.

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne dați un LIKE pe facebook sau să ne urmăriți și pe twitter. Vă mulțumim !

Autor: Nicolas Grama / 15 Dec. 2017

Roger Federer, desemnat personalitatea anului în ancheta BBC

Tenismenul elveţian Roger Federer a impresionat prin revenirea din 2017, care l-a condus spre câștigarea a șapte trofee.

Autor: Daniel Samoilă / 14 Dec. 2017

Mihaela Buzărnescu, învinsă în sferturi la Dubai, dar va urca în clasamentul WTA

Revelația tenisului românesc în 2017, Mihaela Buzărnescu, locul 59 WTA, a pierdut, joi, în faza sferturilor de finală din cadrul turneului ITF de la Dubai.

Autor: Maria Sorescu / 13 Dec. 2017

VIDEO / Fenomenul Buzărnescu a început sezonul mai devreme: sferturi la Dubai

Jucătoarea de tenis Mihaela Buzărnescu nu a stat prea mult în vacanță și a debutat deja în noul sezon.

Autor: Daniel Samoilă / 15 Dec. 2017

Inedit. Ronnie O’Sullivan a dormit în timpul unui meci din Openul Scoției, dar la final a câștigat

Moment inedit petrecut la Openul Scoției la snooker. Una dintre legendele acestui sport, englezul Ronnie O’Sullivan a dortmit în timpul duelului cu Li Hand, din 16-imile competiției.

Autor: Maria Sorescu / 15 Dec. 2017

Robert Glință, bronz european și record național la campionatele în bazin scurt din Danemarca

România a obținut prima medalie la Campionatele Europene de nataţie în bazin scurt din Danemarca.

Norvegia, calificare en-fanfare în finala Campionatului Mondial de handbal feminin

Norvegia, campioana mondială en-titre, a reușit o calificare spectaculoasă în finala Campionatului Mondial de handbal feminin, ce are loc în Germania. a