Irina Begu a părăsit prematur turneul de la Cincinnati

Autor: Daian Cutu

Irina Begu a fost eliminată în primul tur al calificărilor turneului WTA de la Cincinnati (SUA), ce pune în joc premii totale de 2.536.154 $.

Sportiva noastră a cedat în mod surprinzător în fața americancei Taylor Townsed (134 WTA), cu scorul de 7-6 (4), 1-6, 3-6. Disputa a durat două ore și 12 minute.

După un prim set adjudecat la mare luptă, Irina a început impecabil în actul secund, reușind break încă din primul game, din păcate americanca în vârstă de 21 de ani nu s-a lăsat intimidată și a replicat cu re-break, pentru ca în final să defileze, profitând de numeroasele erori ale jucătoarei noastre.

A fost prima confruntare directă dintre cele două.

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne dați un LIKE pe facebook sau să ne urmăriți și pe twitter. Vă mulțumim !

Autor: Daniel Samoilă / 20 Oct. 2017

Garbine Muguruza a fost desemnată jucătoarea anului 2017

Cu ocazia Turneului Campioanelor de la Singapore, WTA a anunțat laureatele pentru sezonul 2017.

Autor: Maria Sorescu / 20 Oct. 2017

Simona Halep, în grupă cu Svitolina, Wozniacki și Garcia, la Turneul Campioanelor

Simona Halep are parte de o grupă accesibilă la Turneul Campioanelor.

Parcursul Simonei Halep în ultimul an, analizat de Darren Cahill

Antrenorul Simonei Halep, Darren Cahill, a oferit un interviu pentru New York Times în care a vorbit despre colaborarea cu jucătoarea de tenis și a analizat evoluția ei din ultimul an.

Autor: Dionisie Rotaru / 20 Oct. 2017

Belgia-România 3-2. „Tricolorele” au fost la doar câteva minute distanță de o surpriză

În al doilea meci din preliminariile pentru Mondialul de fotbal feminin din 2019, România a pierdut la limită pe terenul Belgiei.

Liga 1: Victorie în ultimele minute pentru CS U Craiova pe terenul Chiajnei. Oltenii sunt pe doi în clasament

CS U Craiova câștigă în ultimele minute la Chiajna și obține un rezultat important în lupta pentru titlu în Liga 1.

Melinda Geiger, cea mai bună jucătoare a lui Brest, dar echipa ei a pierdut în ultima secundă în Liga Campionilor

Melinda Geiger a reușit un nou meci foarte bun pentru echipa franceză Brest în Liga Campionilor.