Reprogramare pentru Simona Halep ! Meciul cu Garcia va fi sâmbătă, de la ora 18:00

Autor: Nicolas Grama

Ploaia a dat peste cap programul turneului Rogers Cup de la Toronto, iar organizatorii au reprogramat meciurile.

Sfertul de finală dintre Simona Halep și Caroline Garcia se va juca sâmbătă, de la ora 18:00 (ora României), echivalentul orei 11:00 în Canada.

Tot de la aceeași oră, dar pe un alt teren, va avea loc continuarea meciului dintre Elina Svitolina și Garbine Muguruza, care a fost întreruptă la scorul de 6-4 pentru spaniolă.

Ulterior, nu mai devreme de ora 20:00, se va desfășura prima semifinală, Caroline Wozniacki - Sloane Stephens.

Dacă Simona Halep va trece de Caroline Garcia, jucătoarea noastră ar urma să joace în aceeași zi, nu mai devreme de ora 18:00 (ora Canadei), adică sâmbătă spre duminică noapte în România, la ora 01:00. Ea o va înfrunta în acest caz pe cea care va câștiga sfertul Svitolina - Muguruza.

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne dați un LIKE pe facebook sau să ne urmăriți și pe twitter. Vă mulțumim !

Autor: Daniel Samoilă / 20 Oct. 2017

Garbine Muguruza a fost desemnată jucătoarea anului 2017

Cu ocazia Turneului Campioanelor de la Singapore, WTA a anunțat laureatele pentru sezonul 2017.

Autor: Maria Sorescu / 20 Oct. 2017

Simona Halep, în grupă cu Svitolina, Wozniacki și Garcia, la Turneul Campioanelor

Simona Halep are parte de o grupă accesibilă la Turneul Campioanelor.

Parcursul Simonei Halep în ultimul an, analizat de Darren Cahill

Antrenorul Simonei Halep, Darren Cahill, a oferit un interviu pentru New York Times în care a vorbit despre colaborarea cu jucătoarea de tenis și a analizat evoluția ei din ultimul an.

Autor: Dionisie Rotaru / 20 Oct. 2017

Belgia-România 3-2. „Tricolorele” au fost la doar câteva minute distanță de o surpriză

În al doilea meci din preliminariile pentru Mondialul de fotbal feminin din 2019, România a pierdut la limită pe terenul Belgiei.

Liga 1: Victorie în ultimele minute pentru CS U Craiova pe terenul Chiajnei. Oltenii sunt pe doi în clasament

CS U Craiova câștigă în ultimele minute la Chiajna și obține un rezultat important în lupta pentru titlu în Liga 1.

Melinda Geiger, cea mai bună jucătoare a lui Brest, dar echipa ei a pierdut în ultima secundă în Liga Campionilor

Melinda Geiger a reușit un nou meci foarte bun pentru echipa franceză Brest în Liga Campionilor.