Florentin Pera îl înlocuiește pe Costică Buceschi la Dunărea Brăila

HC Dunărea Brăila are probleme financiare, iar acest aspect l-a făcut pe Costică Buceschi să renunțe la funcția de antrenor.

În aceste condiții, brăilenii au cooptat un nou tehnician.

Florentin Pera a semnat un contract pe două sezoane cu vicecampioana României.

Antrenorul are 37 de ani, dar se bucură de o experiență notabilă în această meserie. În perioada septembrie 2012 - ianuarie 2015, Pera a fost secund al naționalei de handbal feminin.

Pe lângă această funcție, Florentin Pera a mai antrenat lde-a lungul timpului la Universitatea Reșița, Mureșul, Cetate Deva, Tomis Constanța și HCM Roman.

Autor: Ilie Flaviu / 20 Mai 2018

Potaissa pierde în Grecia, dar trofeul Challenge Cup vine la Turda

Potaissa Turda a pierdut returul cu AEK Atena, însă a câștigat trofeul Challenge Cup.

Fuchse Berlin câștigă Cupa EHF! Mihai Popescu, cel mai bun portar din Final 4

Fuchse Berlin câștigă Cupa EHF, pentru a doua oară în istorie, după victoria cu St Raphael, scor 28-25.

Autor: Maria Sorescu / 18 Mai 2018

CSM București a terminat sezonul cu o victorie lejeră, dar și cu Udriștoiu accidentată

CSM Bucureşti și-a asigurat din timp titlul de campioană în Liga Florilor, dar nu s-a menajat deloc nici măcar în ultima etapă.

Autor: Maria Sorescu / 21 Mai 2018

Andreea Verdeș și Denisa Mailat au obținut medalii de argint și de bronz la Cupa Irina Deleanu de gimnastică ritmică

Cupa Irina Deleanu a fost cea mai importantă competiţie de gimnastică ritmică găzduită în această lună în România, la Sala Polivalentă din Capitală.

Andrei Gag, argint la reuniunea IAAF World Challenge de la Osaka

Atletul Andrei Gag a reprezentat România la reuniunea atletică de la Osaka, din cadrul IAAF World Challenge.

Autor: Andrei Szabo / 21 Mai 2018

Belgia merge la Cupa Mondială fără Nainggolan, Origi și Mirallas. Iată lotul „diavolilor”

Roberto Martinez, selecționerul Belgiei, a anunțat lotul lărgit de jucători în vederea participării la Cupa Mondială 2018.