Larisa Iordache, aur la paralele în etapa de Cupă Mondială din Slovenia

Alte sporturi - Gimnastica / Autor: Maria Sorescu / Data: 13 Mai. 2017

Larisa Iordache și-a revenit după Campionatele Europene de la Cluj-Napoca și a câștigat medalia de aur în finala de la paralele în etapa de Cupă Mondială din Slovenia.

Sportiva noastră a fost notată cu 13.800, cu care le-a devansat pe canadianca Elsabeth Black (care a obținut un punctaj egal cu al româncei) și pe brazilianca Flavia Sraiva (13.450).

Larisa Iordache urmează să concureze duminică și în finala de la bârnă, acolo unde s-a calificat cu un punctaj de 14.400.

În etapa din Slovenia, a șaptea din acest sezon, au loc doar concursuri pe aparate. În acest sezon din Cupa Mondială vor mai avea loc cinci etape - la Osijek, Varna, Szombathely, Paris și Cottbus.