Larisa Iordache, aur la paralele în etapa de Cupă Mondială din Slovenia

Larisa Iordache și-a revenit după Campionatele Europene de la Cluj-Napoca și a câștigat medalia de aur în finala de la paralele în etapa de Cupă Mondială din Slovenia.

Sportiva noastră a fost notată cu 13.800, cu care le-a devansat pe canadianca Elsabeth Black (care a obținut un punctaj egal cu al româncei) și pe brazilianca Flavia Sraiva (13.450).

Larisa Iordache urmează să concureze duminică și în finala de la bârnă, acolo unde s-a calificat cu un punctaj de 14.400.

În etapa din Slovenia, a șaptea din acest sezon, au loc doar concursuri pe aparate. În acest sezon din Cupa Mondială vor mai avea loc cinci etape - la Osijek, Varna, Szombathely, Paris și Cottbus.

Autor: Maria Sorescu / 18 Dec. 2017

Marius Urzică este noul antrenor al lotului naţional masculin de gimnastică

Federația Română de Gimnastică l-a numit pe Marius Urzică în funcția de antrenor al lotului naţional masculin de gimnastică.

Autor: Maria Sorescu / 08 Dec. 2017

Larry Nassar, fostul medic al lotului feminin de gimnastică al SUA, condamnat la 60 de ani de închisoare

Cazul Larry Nassar (54 ani) și-a definitivat o primă etapă, iar fostul medic al lotului feminin de gimnastică artistică al Statelor Unite a fost condamnat joi la 60 de ani de închisoare.

Autor: Daniel Samoilă / 26 Noi. 2017

Cătălina Ponor și-a încheiat oficial cariera de peste 25 de ani

Cătălina Ponor și-a încheiat oficial cariera de peste 25 de ani, sâmbătă, în cadrul unui concurs desfășurat în Mexic.

Autor: Vasile Cenușă / 20 Ian. 2018

To be continued! Ana Bogdan nu poate trece și de Madison Keys

Surpriza României de la Australian Open, Ana Bogdan a fost învinsă în turul al treilea de finalista de la US Open, americanca Madison Keys.

Autor: Daniel Samoilă / 19 Ian. 2018

Alexis Sanchez, criticat de un fost internațional englez după decizia de a pleca de la Arsenal

Chilianul Alexis Sanchez are șanse foarte mari să se transfere de la Arsenal la Manchester United, iar această decizie l-a nemulțumit pe Martin Keown, fost internațional englez.

O nouă victorie fără emoții. CSM București câștigă cu Danubius Galați în etapa a 13-a din Liga Florilor

Etapa a 13-a din Liga Florilor a debutat în Sala Polivalentă din București, acolo unde campioana CSM a jucat contra lui Danubius Galați.