Relaxare pentru campioane. Unirea Slobozia - CSM București 20-28

ziaruldesport.ro - Handbal / Autor: Daian Cutu / Data: 20 Apr. 2017
CSM Bucure┼čti a câ┼čtigat la Slobozia al 20-lea meci în Liga Na┼úional─â. A învins CSM Unirea cu 28-20.

Antrenorul CSM-ului, Per Johansson, a folosit multe juc─âtoare care au evoluat mai pu┼úin în Champions League. Prima repriz─â a fost echilibrat─â.

Campioana Europei a terminat-o în avantaj, 14-13, dar gazdele au avut ┼čansa egal─ârii la ultimul atac. Cele mai bune juc─âtoare ale Sloboziei au fost P─âtuleanu ┼či Enescu, care au înscris constant de la nou─â metri.

În repriza a doua, CSM-ul ┼či-a impus jocul. Lobach a fost cea mai valoroas─â marcatoare. Contraatacurile bucure┼čtencelor au pornit de la interven┼úiile excelente ale portarului Alina Iordache, cea mai bun─â juc─âtoare din repriza a doua.

CSM Bucure┼čti mai are de jucat un singur meci de campionat înaintea semifinalei din Liga Campionilor, cu Vardar Skopje: în ultima etap─â din Liga Na┼úional─â va înfrunta Corona Bra┼čov.