Steaua a devenit a treia semifinalistă a Ligi Naționale

ziaruldesport.ro - Baschet / Autor: Daian Cutu / Data: 19 Apr. 2017
Steaua a urcat şi ea în careul de aşi din Liga Naţională de baschet, după trei meciuri fără emoţii contra lui BCMU Piteşti.

După două victorii pe teren propriu, bucureştenii erau conduşi la pauza mare a partidei din Trivale, cu 46-44.

În partea secundă a partidei, oaspeţii au dat recital: au întors rapid rezultatul, după ce Runkauskas şi Malesevic au marcat din toate poziţiile.

Lituanianul a terminat partida cu un total de 21 de puncte. Scor final 89-72 pentru Steaua, care va întâlni în semifinale învingătoarea seriei dintre CSU Sibiu şi BC Mureş.